Türkiye’den Rekor Satış!

tarafından
1
Türkiye’den Rekor Satış!
Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

Türkiye’den Rekor Satış!

Hazine Finansman Programı kapsamında, uluslararası sermaye piyasalarında geçtiğimiz gün 2 milyar dolar kadar 5 sene vadeli bir tahvil ihracı yapıldı. Tahvilin getiri oranı %7,5, kupon oranı %7,25 idi. İhraca yatırımcılardan 6 milyar doların üzerinde istek geldi.

Hazine Finansman Programı kapsamında, uluslararası sermaye piyasalarında geçtiğimiz gün 2 milyar dolar kadar 5 sene vadeli bir tahvil ihracı yapıldı. 365HaberTahvilin getiri oranı %7,5, kupon oranı %7,25 idi. İhraca yatırımcılardan 6 milyar doların üzerinde istek geldi.
365Haber
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayraktarafından yapılan açıklamada, gerçekleşen ihaleye yönelik “Türkiye’nin sağlam iktisadi temellerinin, dış etkenlere karşı dayanıklılığının, uygulamaya koyduğumuz politika ve önlemlerin etkilerinin yatırımcılar tarafından son derece olumlu karşılandığını net bir şekilde yansıtmıştır” şekllinde konuştuç

Berat Albayrak konuşmasına şu şekilde devam etti:
365Haber
“Küresel finans sistemindeki hareketliliğin bu kadar yüksek olduğu bir zamanda ihraç tutarının 3 katından fazla olan bu istek, piyasaların ve yatırımcıların ülkemizin sağlam ekonomik ve finansal göstergelerine duyduğu güvenin bir göstergesi olması bakımından son derece önemlidir. Yapılan hamlelerin ve Yeni Ekonomi Programımızın, küresel finans çevreleri tarafından ne kadar güçlü karşılık bulduğunu göstermiştir.

İhalenin sonucu, uzun zamandır uluslararası yatırımcılarla yaptığımız görüşmelerde vurguladığımız Türkiye’nin iktisadi temellerinin sağlamlığının, dış etkenlere karşı dayanıklılığının ve uygulamaya koyduğumuz önlemlerin başarısının yatırımcılar tarafından onaylandığını net bir şekilde sergilemiştir. 365Haber

365 Gün Kesintisiz Son DakikaHaberleri, Gündem , Spor , Magazin, Sağlık Haberleri,Güncel Haberler