Alman Bakan Türkiye’den ‘Eyvallah’ Diyerek Gitti!

tarafından
1
Alman Bakan Türkiye’den ‘Eyvallah’ Diyerek Gitti!
Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

Alman Bakan Türkiye’den ‘Eyvallah’ Diyerek Gitti!

365HaberEkonomik ilişkilerini görüşmek için Türkiye’ye gelen ve bu doğrultuda Berat Albayrak olmak üzere farklı yetkililerle görüşen Almanya Maliye Bakanı Peter Altmaier Almanya’ya geri döndü. 365HaberAlmanya Ekonomi Bakanı Altmaier, Ankara’daki resmi görüşmelerini bitirdi. Altmaier, Türkiye ziyaretinin diyaloğun tekrar başlatılması bakımında başarılı olduğuna inandığını dile getirdi.
365Haber
VEDASINI TÜRKÇE OLARAK YAPTI

Türkiye ziyaretinde ilişkilerde meydana gelen sıkıntılara rağmen ekonomik işbirliğinin öneminin altını çizen Altmaier, yer aldığı hemen her toplantıdan sonra Almanya ile Türkiye’nin beraber hareket etmesinin bölgenin geleceğinde etkili olacağını vurguladı.
365Haber
Türkiye’de kaldığı zaman içerisinde samimi davranışları ile dikkat çeken Alman Bakan, ülkemizde ayrılırken ysosyal medya üzerinden yayınladığı paylaşımı ile Türkiye’ye beslediği sempatisini gösterdi. Dönüş uçağının kapısında çekildiği fotoğrafını Almanya Ekonomi Bakanlığı’nın resmi Twitter hesabı üzerinden yayınlayan Peter Altmaier, önce Almanca olarak ‘Yeniden görüşmek üzere Türkiye’ yazarken, mesajın sonuna Türkçe olarak ‘Eyvallah’ yazdı.

365Haber

365 Gün Kesintisiz Son DakikaHaberleri, Gündem , Spor , Magazin, Sağlık Haberleri,Güncel Haberler