İnternette Adil Kullanım Kotası Uygulaması 1 Ocak’ta Kaldırılıyor!

tarafından
2
İnternette Adil Kullanım Kotası Uygulaması 1 Ocak’ta Kaldırılıyor!
Our Reader Score
[Total: 0 Average: 0]

İnternette Adil Kullanım Kotası Uygulaması 1 Ocak’ta Kaldırılıyor!

İnternette Adil Kullanım Kotası Uygulaması 1 Ocak’ta Kaldırılıyor!Turhan, kullanıcıları bunun için ilave bir ücret vermemesi konusunda da uyardı. 365Haber
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, veri indirme hızının iyileştirilmesi ve erişim hızında tüketici tarafında şeffaflığın tesis edilmesi maksadı ile 1 Ocak 2019 itibarıyla Adil Kullanım Noktası’nın (AKN) bütünüyle kaldırılacağını söyleyerek, “AKN’nin kaldırılması sebebi ile aboneler herhangi bir dilekçe göndermeyecek. Bu uygulama sebebi ile de ek ücret alınmayacak.” dedi.

Turhan, 365HaberAA muhabirine verdiği demeçte, bilgi ve iletişim teknolojilerinde meydana gelen gelişmelere paralel olarak internet erişim hızı ve veri miktarının kullanıcılar için önemli göstergeler durumuna geldiğini, AKN uygulamasıyla veri indirme hızının iyileştirilmesinin önem kazandığını ifade etti.

Bu çerçevede, limitsiz olarak duyurulan paketlerde AKN veri miktarı ve AKN ardından erişim hızında tüketici tarafından şeffaflığın tesis edilmesi maksadı ile 1 Mayıs’ta kademeli geçiş yapıldığını hatırlatan Turhan, İnternette Adil Kullanım Kotası Uygulaması 1 Ocak’ta Kaldırılıyor!1 Ocak 2019 itibarıyla AKN’nin bütünüyle kaldırılmasıyla veri indirme ve erişim hızının artacağını söyledi.

Turhan, kullanıcıların belirli bir kotayı aşması halinde internet hızının yavaşlamasına sebep olan AKN uygulamasının kaldırılması için altyapının iyileştirildiğini ve kapasitenin artırıldığını ifade ederek, şöyle söyledi:

“Bu hizmeti sağlayan işletmeci operatörlerİnternette Adil Kullanım Kotası Uygulaması 1 Ocak’ta Kaldırılıyor!1 Ocak 2019 itibarıyla uygulamayı kaldıracak. Kapasitenin üstünde kullanımda yavaşlama vardı. Herkesin interneti eşit kullanması için getirilen AKN, internet altyapısının gittikçe iyileşmesi ve kapasitesinin artması sebebi ile artık kaldırılacak ve internet kullanımına kısıtlama getirilmeyecek. AKN’nin kaldırılması sebebi ile aboneler herhangi bir dilekçe vermeyecek. Bu uygulama sebebi ile de ek ücret alınmayacak.” 365Haber

Our Score

365 Gün Kesintisiz Son DakikaHaberleri, Gündem , Spor , Magazin, Sağlık Haberleri,Güncel Haberler